Connect with us

Політика

Зеркаль закликала підписати «мирну» угоду між Україною та Росією

Для реального врегулювання збройного конфлікту на Донбасі українській стороні на “нормандській зустрічі” треба ставити питання щодо початку переговорів про укладення мирної угоди між Україною і Росією із зазначенням зобов’язань сторін.

Про це в ефірі програми «Право на владу» заявила ексзаступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я порадила б зараз звернутися до міжнародного права і до останніх висновків Міжнародного кримінального суду, який визначає, що в Україні міжнародний конфлікт між двома сторонами – між Україною і Росією, тому мирна угода має бути між Україною і Росію з гарантіями та чіткими положеннями щодо зобов’язань сторін… Треба ставити питання щодо початку переговорів щодо мирної угоди”, — сказала Зеркаль.

У цьому контексті вона зауважила, що існує й негативний досвід підписання мирних угод, зокрема Дейтонські угоди між учасниками громадянської війни у Боснії і Герцеговині.

“Але їх до цього змусили. Україна має створити умови,  за яких нас ніхто не буде примушувати, але ми будемо виходити з того,  що аби владнати ситуацію, нам потрібна угода, яка надаватиме нам певні гарантії миру на Донбасі та за яку Росія буде нести міжнародно-правову відповідальність”, — акцентувала ексзаступниця міністра.

У відповідь на запитання, скільки це може забрати часу, Зеркаль спрогнозувала, що “на угоду можна вийти за рік, на реінтеграцію – за 5-10 років”.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment
To Top