Президент України Володимир Зеленський висловив незгоду з тим, що питання повернення контролю над кордоном з Росією має обговорюватися після проведення виборів на Донбасі, як того вимагає Кремль.

Свою позицію він озвучив у інтерв’ю французькому Le Monde, підкресливши, що послідовність цих кроків має бути зворотною.

«Це найделікатніше питання, без сумніву. Згідно з тим, що було написано в Мінських угодах у 2015 році, прикордонний контроль має бути відновлений після виборів. Я не згоден із такою послідовністю подій», – зазначив глава української держави.

Коментуючи очікування від майбутньої зустрічі в «нормандському форматі», Зеленський сказав, що саме її проведення вже сприймає як перемогу, однак про справжній успіх буде говорити, коли дипломатія матиме пріоритет над зброєю.

Другим ключовим питанням, яке обговорюватиметься 9 грудня у Парижі, він назвав припинення вогню на Донбасі.

«Ця тема була пріоритетною в попередніх Мінських угодах. І це правда, що інтенсивність стрілянини знизилася з 2015 року, як і кількість потерпілих, але це ще не кінець. Ми хочемо реального припинення вогню. Якщо ми зможемо домовитися за першими двома пунктами, про які я згадав, ми поговоримо про вибори. Але для цього необхідно домогтися повного роззброєння з роз’єднанням всіх збройних груп і зникненням всієї зброї», – акцентував увагу Зеленський.

«Це те, що ми, українці, хочемо. Якщо ми підійдемо до цього питання, у нас буде відчуття, що Росія теж хоче миру», – підкреслив Зеленський.

Також президент України допустив, що в рамках зустрічі в «нормандському форматі» буде обговорюватися і питання про новий контракт на транзит російського газу в Європу.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

t.me/ovision16