Connect with us

Війна

Україна у Парижі фактично віддала Дебальцеве російським окупантам

Українська сторона на переговорах у Парижі не озвучила положення Мінських домовленостей, відповідно до якого Дебальцеве має бути під контролем України. Президент Володимир Зеленський також мав би підтримати тезу Ангели Меркель про гнучкість Мінських домовленостей, адже це відповідає національним інтересам України. Натомість Володимир Зеленський на догоду президенту РФ Володимиру Путіну почав звинувачувати п’ятого президента України Петра Порошенка.

Про це заявив дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв.

«Дивно виглядав обмін репліками між Зеленським і Путіним. Схоже, для Зеленського важливіше було звинуватити Порошенка, який нібито взяв зобов’язання «спершу вибори – потім кордон», ніж аргументовано і публічно відповісти російському президенту. І послатися на пункт 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, де йдеться про встановлення з боку СММ ОБСЄ постійного моніторингу українсько-російського кордону і створення зони безпеки в прикордонних районах України та Росії. Тим паче, коли Кремль, за результатами паризького саміту, погодився розглядати Мінські домовленості в комплексі. Варто було би також нагадати про документ ОБСЄ щодо концепції контролю над кордоном, презентованим кілька років тому у Відні», – наголосив дипломат.

Він нагадав про не озвучений Зеленським важливий пункт Мінських угод, відповідно до якого Дебальцеве має бути під контролем України.

«Президент України не скористався нагодою нагадати про необхідність відновлення контактної лінії від 19 вересня 2014 року, що передбачена Мінським меморандумом. Це питання має окреме значення як у контексті розведення військ, так і підготовки місцевих виборів.

Дебальцеве мало би бути під контролем України, і місцеві вибори, передбачені Мінськими домовленостями, там би не мали проводитися. Таким чином у Парижі ми добровільно віддали цей стратегічно важливий район російським окупантам», – підкреслив радник п’ятого Президента України.

Окрім цього, Єлісєєв зазначив, що саме «дорожня карта», розроблена на Берлінському саміті, конкретизує всі спірні та неоднозначні пункти Мінських угод, і Зеленський мав наполягати на необхідності її реалізації.

«Саме на часі було б реанімувати ідею про підготовку «дорожньої карти» на виконання рішень Берлінського саміту 2016 року. Це дозволило б уникнути розбіжностей у трактуванні окремих положень «Мінська» і бачити комплексну картину процесу відновлення територіальної цілісності України.

Робота над картою була б найкращим маркером готовності Росії рухатися шляхом відновлення миру на Донбасі. Давши згоду на паризьке комюніке, українська сторона фактично анулювала Берлінські домовленості разом із принципом «спершу безпека», – звернув увагу дипломат.

Click to comment
To Top