Connect with us

Різне

Торгівля на крові: Україна закупила російські шоломи для пілотів Повітряних Сил ЗСУ

Попри заяви про перевагу французьких шоломів, Повітряні Сили ЗСУ продовжують купувати для пілотів захисні шоломи ЗШ-7АП та кисневі маски КД-34Д російського виробництва повідомив популярний медіаресурс Ukrainian Military Pages.

Зокрема, 12 грудня, Командування Повітряних Сил Збройних Сил України уклало два договори №244/19 та №245/19 щодо закупівлі за переговорною процедурою п’яти захисних шоломів ЗШ-7АП виробництва ВАТ ВКО «Теплообмінник» (Нижній Новгород. РФ) та 5 кисневих масок КД-34Д сер.2 виробництва АТ НВП «Респиратор» (м. Орєхово-Зуєво, РФ).

Загальна вартість спорядження 2,46 млн грн. Постачальник ТОВ «Компанія інженерної взаємодії в авіації» (КІВ АВІА), яка до 30 травня 2014 року носила назву ТОВ «Українсько-російське авіаційне товариство», та була заснована у 2006 році нинішнім директором спільно з ТОВ «Нижньогородське авіаційне товариство» (РФ) та ТОВ «Спецтрансгруп» (Київ).

ЗШ-7АП – радянський (російський) авіаційний шолом, який використовується з 1980-х років по теперішній час авіацією ВПС, ВМФ та армійською авіацією низки країн. За умовами торгів шоломи повинні бути виготовлені не раніше 2017 року (до внесення змін було «2019»).

Варто зазначити, що у 40-й бригади тактичної авіації у 2017-2018 роках випробовували французький шолом LA100 з маскою UA21S, пристосований виробником для використання у літаках МіГ-29 та Л-39, в тому числі для використання нашоломної системи цілевказання. Однією з переваг «француза» пілоти називали вагу – він удвічі легший за російський.

 

Continue Reading
You may also like...
Click to comment
To Top