Connect with us

Політика

Справжня «перемога»: у цьому році Україна не отримає грошей від МВФ

Україна не встигне отримати остаточне рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду до кінця цього року, але може ще в грудні підписати меморандум про подальшу співпрацю.

Про це пише LIGA.net з посиланням на трьох співрозмовників в державних структурах.

«Ми не встигли виконати prior actions, які обговорювалися з Фондом. Для того, щоб потрапити на грудневе засідання Ради МВФ, потрібно було, щоб потрібні закони до поточного моменту вже були проголосовані в парламенті», — зазначив один з них.

За наявними даними, перш за все йдеться про зміни в закон про систему гарантування вкладів (в тому числі, позиції, що непрямо стосуються можливої ​​ренаціоналізації «ПриватБанку», а також стягнення боргів власників інших банків-банкрутів). Законопроекти мали потрапити в Раду ще в кінці листопада.

Інший співрозмовник розповів, що на даний момент завершено процес узгодження тексту змін між українськими госутруктурамі і МВФ. За його словами, уряд, як і раніше розраховує, що меморандум буде підписаний найближчим часом і Україна отримає SLA (Staff Level Agreement — принципову згоду Фонду кредитувати країну) ще в цьому році.

Наступна можливість офіційно отримати програму Фонду у України буде в лютому, коли керівництво МВФ вперше збереться після перерви на різдвяні свята.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment
To Top