Connect with us

Політика

Росія заплатить борг: Україна озвучила жорстку умову щодо транзиту газу

Україна розгляне пропозицію Росії про нові умови на транзит газу тільки після того, як постане питання про компенсацію боргів «Газпрому» згідно зі Стокгольмським арбітражем.

Про це заявив глава Мінекоенерго Олексій Оржель на брифінгу, передає «Інтерфакс-Україна». Він зазначив, що на цьому Україна наполягатиме, коли буде розглядати пропозицію Росії.

«Є зафіксовані відповідні зобов’язання на рівні арбітражів: якщо це пов’язано з прямим поставками, то ми прямі поставки пов’язуємо безпосередньо з компенсацією цих боргів», – заявив Оржель.

За словами міністра, у питаннях обсягів і термінів поставок Україна максимально координується з європейською стороною, оскільки це для неї також критично важливі моменти.

Водночас Оржель підкреслив: збереження транзиту газу важливе, щоб не виникло «жодних технічних проблем» або увімкнення української газотранспортної системи в реверсному режимі.

Він також вказав, що з припиненням транзиту можливе зростання ціни газу на європейських і українському ринках.

За його словами, наступний раунд переговорів щодо контракту на транзит газу з РФ може відбутися вже 5 грудня. Він наголосив що всі сторони, окрім російської, готові до перемовин в будь-який момент.

«Українська та європейська сторони готові до перемовин кожен день… Найближчі дати: це може бути 5 грудня попередньо», – заявив Оржель

Також Оржель висловився, що вирішувати економічні питання на Нормандській зустрічі є не зовсім правильно.

Click to comment
To Top