Connect with us

Політика

Рада не закликає Зеленського просити ПДЧ у НАТО: важливий пункт зник з документу

Нардеп від партії «Слуга народу», голова Постійної Делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв повідомив, що через технічну помилку на сайті Верховної Ради опублікували не той текст заяви про курс на НАТО, який прийняли парламентарі та оприлюднив коректний текст.

Джерело: Чернєв у Facebook, проєкт постанови №2327,

Пряма мова: «Через технічні неузгодженості (апарат ВР не звик, що депутати працюють після 18.00, на сайті Ради зараз опубліковано старий текст заяви. А новий з`явиться лише завтра.»

Деталі: У опублікованій на сайті версії заяви зазначається, що Верховна Рада закликає президента «забезпечити підготовку та подання у грудні 2019 року до Північноатлантичної ради НАТО та Генерального секретаря НАТО звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО».

У версії, що оприлюднив Чернєв такий пункт відсутній.

Натомість у оновленому варіанті український парламент висловлює вдячність Північноатлантичній раді НАТО за візит в Україну у жовтні 2019 року та підтримку євроатлантичних прагнень України.

Водночас, у правильній заяві Рада закликає Парламентську асамблею НАТО розглянути на пленарній сесії у травні 2020 року питання звернення до глав держав та урядів НАТО щодо надання Україні ПДЧ.

Окрім цього, депутати закликають парламенти країн-членів НАТО «звернутись до міністрів закордонних справ своїх країн з пропозицією прискорити надання Україні Плану дій щодо членства».

У двох версіях проєкту постанови нагадується, що Україна є фактично східним кордоном Північноатлантичного альянсу та «робить значний внесок у гарантування миру і безпеки у всьому трансатлантичному просторі».

Що передувало: Верховна Рада підтримала заяву депутатів фракції «Європейська солідарність», за якою Україна у грудні цього року має звернутися до парламентів країн-членів НАТО за Планом дій щодо членства в Альянсі.

Click to comment
To Top