Connect with us

Війна

Обмін полоненими: влада планує віддати окупантам тих, хто добровільно здався СБУ

Активіст Революції гідності та волонтер Роман Донік заявив, що українська влада планує в обмін на звільнення заручників на окупованому Донбасі примусово віддати терористам «лнр» і «днр» учасників програми «На тебе чекають вдома», які добровільно здалися СБУ

Про це Донік написав у Facebook.

«На минулий обмін Зеленський щедро віддав весь обмінний фонд бойовиків і росіян. Зараз у нас немає нікого. Знаєте, що в цій ситуації роблять Зеленський і Баканов? Вони вирішили включити в списки на обмін тих, хто з’явився з повинною за програмою СБУ «На тебе чекають вдома», — написав Донік.

Волонтер наголосив, що людям, які довірилися українській владі та розповіли все, що знали про окупантів на Донбасі, у разі повернення в ОРДЛО загрожує смертельна небезпека.

«Україна гарантувала всім перебіжчикам справедливе розслідування і справедливий суд. І, в разі, якщо на них немає крові і вони не організатори злочинів, то, можливо, після якоїсь відсидки, до них не буде питань у правоохоронців. В ізоляторах тимчасового тримання містяться люди, які повірили СБУ і здалися. Так ось, їх зараз, після всіх допитів, після того як вони розповіли все що знали, фактично дали свідчення на своїх командирів, на російських кураторів, здали всі позивні, всі відомі факти, їх зараз включають в списки на обмін в РФ. Тобто Зеленський хоче їх віддати в РФ. Після того, коли вони дали свідчення про участь РФ у війні на Донбасі. У Старобільському СІЗО сидить людина, яка в 2014 році була в «дірі» в незаконних військових формуваннях. У 2015 році виїхав з «діри». За якийсь час вирішив повернутися під гарантії держави Україна. Дав свідчення на все, що знав. І ось, тепер, проти його волі, його включають у список на обмін. Мені плювати на долю бойовиків вбивали наших людей. Але бляха муха — це державна програма під гарантії держави. На війні так не робиться. Перебіжчиків, після того, як вони дали свідчення, не видають назад на вірну смерть, — написав Донік.

Волонтер зазначив, що перебіжчики є ще й цінними свідками злочинів Росії для міжнародних процесів.

«Росіянам потрібно, щоб місцеві не здавалися і не давали свідчення проти своїх і участі російської армії. Щоб при розслідуваннях злочину РФ не було взагалі ніяких фактів і свідків. Ось це і є ціна маленької і єдиною «перемоги» Зеленського на переговорах. Віддати всіх свідків злочинів РФ в Росію на смерть», — підсумував волонтер.

Click to comment
To Top