Connect with us

Політика

«Нафтогаз» відмовиться від позову до «Газпрому» на $12 млрд

Нафтогаз відкличе новий позов проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу на загальну суму 12,25 мільярда доларів в межах домовленостей про продовження транзиту.

Такої домовленості досягли під час тристоронніх переговорів щодо транзиту газу, повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

«Важливий момент: ми врегульовуємо питання майбутніх арбітражів. Це потенційна можливість виграшу. Проте вже зараз у нас є візія щодо того, які є домовленості щодо транзиту. Тому в цьому випадку «пакетне рішення» передбачає перегляд позицій щодо майбутніх арбітражів. Рішення про 3 млрд чітко визначено, а рішення про інші (арбітражі — ред.) будуть безпосередньо в рамках пакету відкликані», — сказав він під час брифінгу.

Зазначимо, що окрім позову Нафтогазу на 12,25 мільярда доларів, Україна відмовиться від штрафу, який Антимонопольний комітет наклав на Газпром за зловживання своїм монопольним становищем на українському ринку. Загальна сума штрафу оцінюється у 7,4 мільярда доларів.

Під час переговорів про продовження транзиту газу через Україну російська сторона вимагала, щоб Україна повністю відмовилася від своїх вимог до Газпрому як в межах виграних арбітражів Нафтогазу проти Газпрому, так і від штрафу Антимонопольного комітету. Також Росія вимагала, щоб Нафтогаз відкликав новий позов до Стокгольмського арбітражу на 12,25 мільярда доларів.

Нафтогаз подав цей позов у відповідь на позов Газпрому. Українська компанія не приховувала, що нові позивні вимоги планувала використовувати на переговорах про транзит газу з Росією як інструмент тиску для того, аби примусити продовжити транзит газу.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment
To Top