Верховна Рада Україна проголосувала за президентський законопроект №9338 про введення воєнного стану в Україні (в окремих регіонах)

За відповідне рішення проголосували 276 депутатів.

Сьогодні, 26 листопада, президент України Петро Порошенко підписав Указ «Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні».

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні» (додається, таємно, без пункту 12 — нетаємно).

2. Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим Указом, покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Зокрема, згідно з рішенням, воєнний стан вводиться в областях, що межують з РФ: в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Донецькій, Запорізькій областях та внутрішніх водах Азовського моря.