Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи змінило правила формування комітетів, що призвело, зокрема, до позбавлення України місць у регламентному комітеті, який працює над зняттям санкцій з Росії.

Таке рішення було ухвалене в понеділок, 21 січня, у Страсбурзі, повідомляє Європейська правда.

За підсумками закритої дискусії, в якій брав участь глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв, він заявив, що зміни спрямовані саме проти України. «Це здається дрібною помстою за принципову позицію українців щодо зміни регламенту на догоду РФ», — наголосив він.

Так, рішенням керівного органу ПАРЄ, в комітетах з питань регламенту та з питань обрання суддів ЄСПЛ не може бути більше двох представників кожної з держав-членів.

Досі в обох згаданих комітетах не було такого обмеження: їхній склад формувався за пропозиціями політичних груп. Завдяки цьому в регламентному комітеті було четверо українців — Володимир Ар’єв, Владислав Голуб, Юлія Льовочкіна і Сергій Кіраль (перший заступник голови комітету). Цей комітет має особливе значення, оскільки відповідав за розробку змін до регламенту, які мали зняти санкційний тиск з РФ і відкрити шлях до повернення росіян в асамблею.

Як розповів Ар’єв, в результаті дискусії бюро ПАРЄ «обнулило» перелік тих депутатів, країни яких перевищили нову квоту у два місця в комітеті.

«Було вирішено просто обнулити список, зараз у нас нуль місць в регламентному комітеті, і групи мають висувати нових кандидатів», — пояснив він.

Також постраждали українські представники у комітеті з питань виборів суддів ЄСПЛ (чотири депутати від України).

За новими правилами втратили місця в комітетах також представники низки інших держав.

Читайте аналитику и блоги прямо у себя в Мессенджере или Фейсбуке