Connect with us

Політика

Генерала Януковича, причетного до розстрілів на Майдані, призначили в СБУ

Пан Калюжняк, якого звинувачують у розстрілах на Майдані, «випадково» виявився давнім приятелем Зеленського ще зі шкільних часів. І саме цим пояснюється його призначення в СБУ, повідомляють у Twitter активісти.

Замість реформувати СБУ, команда президента Володимира Зеленського пішла старими методами – очолила все. Так, відділ боротьби з економічною злочинністю СБУ (відділ «К») який, до речі, мав би бути ліквідований, очолив одіозний генерал-майор Анатолій Калюжняк. Призначив його на цю посаду соратник Зеленського, в. о. голови СБУ Іван Баканов, повідомляє видання «Вголос».

Твітер

Калюжняк уже керував управлінням «К» за президентства Януковича, з 2010 по 2013 роки. Тоді, за даними ЗМІ, відбувався масштабний тиск із боку сім’ї Януковича на бізнес. Калюжняк відомий і тим, що в часи Майдану підписав план «Бумеранг», узаконивши жорстокі побиття учасників Революції Гідності, в чому сам і зізнався. Генеральське звання Калюжняк отримав від Януковича незадовго до подій на Майдані. Після революції Калюжняк звільнився і працював помічником нардепа Владислава Бухарєва, який нині очолює українську контррозвідку.

Екскерівниця департаменту з питань люстрації Мін’юсту Тетяна Козаченко стверджує, що Калюжняк не може обіймати державні посади, оскільки підпадає під закон «Про очищення влади».

Про це виданню «Вголос» розповіли учасники Революції Гідності – екснардепи Руслан Кошулинський і Маркіян Лопачак, нардеп Софія Федина, доброволець та громадський активіст Дмитро Корчинський, політолог Володимир Цибулько та генерал-майор СБУ Віктор Ягун

Маркіян Лопачак:

Теперішня влада, яка декларує «нові обличчя», насправді повертає старі, такі, як генерал-майор Калюжняк.

Мені дуже шкода, що ми втратили останні п’ять років. І що люди, причетні до розстрілів на Майдані, активно повертаються до влади та отримують високі посади. Це свідчить про те, що попередня влада не змогла покарати тих, хто причетний до масових убивств українців. А ті, хто прийшов зараз, пішли ще далі: почали призначати на керівні посади відповідальних за масові вбивства.

Мене дивує позиція таких людей, як Калюжняк. Він же звання генерала отримував від Януковича, він же причетний до розстрілів Майдану. Натомість зараз він повертається. Це свідчить про те, що людина абсолютно не боїться відповідальності за вчинене.

Руслан Кошулинський:

Нова влада замість якісних змін почала перетасовувати стару колоду. Це свідчить про те, що в Зеленського немає стратегії перебудови базових правоохоронних органів. Це свідчить про відсутність президентської команди. Відповідно, у Зеленського почали набирати кадри Януковича. І такі помилки будуть у них і далі.

Софія Федина:

Одразу, коли Зеленський прийшов до влади, він почав підсилювати відділ «К». Хоча, згідно з домовленостями з нашими європейськими партнерами, цей відділ у структурі СБУ мав бути ліквідованим.

Зеленський і його політичний проєкт «Слуга народу» активно повертають до влади колишніх регіоналів. Це робиться для того, щоб здійснити реванш. Такі, як Калюжняк, показуватимуть, що наш Майдан, наша Революція Гідності – це було ніщо. Відповідно, нас, українців, просто кидають обличчям об асфальт. Бо це не просто призначення генерала Януковича одним з очільників СБУ, це – плювок нам в обличчя.

Призначення Калюжняка – це плювок на могили Героїв Небесної Сотні.

Українці повинні усвідомлювати, що такі, як Калюжняк, їх уже один раз розстрілювали на Майдані. Звісно, він пояснює це тим, що робив механічну роботу і він тут ні до чого. Але чи зупиниться він зараз, коли знову українців накажуть убивати?

Повернення до влади таких одіозних чиновників свідчить про те, що зараз при владі люди, яким Українська держава не потрібна як така.

Руслан Кошулинський:

Усі службовці такого рівня перед призначенням на посаду проходять спецперевірку. І якщо президентська вертикаль дозволяє собі такі призначення – значить їм начхати на ідеали Майдану.

Маркіян Лопачак:

Людей, котрі були причетні до розстрілу Майдану, до нищення Української держави, потрібно було давно засудити. І нині вони повинні були б відбувати покарання, а не знову душити бізнес.

Віктор Ягун:

Навіщо призначати людей, котрі мають негативний шлейф, на високі посади? Команда Зеленського декларує, що до влади прийдуть «нові обличчя», що потрібно стратегічно змінювати структуру СБУ на предмет того, щоб позбавити її невластивих функцій, як-от контроль за бізнесом… Адже спецслужбам цивілізованих країн не притаманна функція боротьби з корупцією.

Для чого колишніх працівників СБУ витягувати з «пенсії» та призначати на високі посади? Мене дивує, чому зараз призначають керівниками людей, котрі свого часу очолювали чи працювали в так званому відділі «К» СБУ. Навіть на посаду, яка курує роботу контррозвідки, був призначений працівник відділу з боротьби з економічною злочинністю. Це так намагаються працевлаштувати колишніх співробітників цього управління? А навіщо було розказувати, що в нас пріоритет – це контррозвідка та захист національних інтересів

Віктор Ягун:

Треба перерозподілити функції. Боротьба з економічною злочинністю не може бути пов’язана з роботою спецслужби. У поліції є теж відділ боротьби з економічною злочинністю. Специфіка роботи цих відділів у СБУ та поліції дуже схожа. Вже раніше виникало запитання про те, що потрібно створити одну окрему структуру щодо боротьби з економічною злочинністю та ввести її у структуру МВС чи Мін’юсту. Тоді було б простіше працювати. Служба безпеки повинна позбутися функцій з контролю за бізнесом. Єдине, що може залишитись в СБУ, – це відділ, який би контролював російські гроші, що агресор перекидає в Україну задля диверсійної діяльності. Але не більше.

Маркіян Лопачак:

Колишні соратники Януковича мають усвідомити, що Україна вже не та, якою була у 2012-2013 роках. І вже цим людям, перш ніж йти на посади, потрібно подумати про наслідки.

Зеленському та його команді слід зупинитися та прочитати історію п’ятирічної давності. Там детально описано, як закінчив один з його «попєрєдніків», котрого обслуговував Калюжняк. Якщо Зеленський не хоче виступати перед Януковичем у Ростові, він повинен обдумати свою кадрову політику.

Click to comment
To Top