Знайомтеся, це Ірина Єгорченко — вчена-математик, яка не побоялася назвати декана Юрія Теслю псевдонауковцем.

Того самого Теслю, який розробив «теорію несилової взаємодії», що начебто дозволяє обіграти спортивний тоталізатор, дав нове визначення гравітації і розповідав, що після смерті на людину чекає «інше життя». В жовтні Печерський суд визнав слова пані Ірини недостовірними, фактично заборонивши в Україні називати псевдонауковців псевдонауковцями.

Восени під цією новиною на моїй сторінці пані Ірині радили відмовитися від подальшої боротьби, лякали її загрозою великих штрафів і усіляко пропонували нам всім змиритися з тим, що відтепер псевдонауковці недоторкані навіть для словесної критики. Але вона не здалася, подала апеляцію і от Київський апеляційний суд прийняв рішення визнати її слова оціночними судженнями і відхилити позов Теслі. Закони фізики і здорового глузду перемогли.

Думаю, що про цю новину напише мало ЗМІ. Але поки в Україні є такі сміливі і наполегливі науковці як пані Ірина, які захищають наше право називати псевдонауковців псвдонауковцями і відрізняти правду від вигадки, у нас залишаються хороші шанси на те, що все буде добре. З таких маленьких героїчних вчинків і будується майбутнє країни. А героїв потрібно знати в обличчя.

Ivan Prymachenko